Участь у фахових конкурсах


ІІ 
місце в обласному етапі конкурсу “Учитель року 2006”




Участь  у Всеукраїнському  конкурсі "Хімічний калейдоскоп-2024" (ІІІ призове місце)




Радонові аномалії в приґрунтовому повітрі  міста Корця та метеорологічні чинники

Найбільшу дозу опромінення людина одержує від природних джерел радіації. Через Корець проходить Корецько-Шепетівська тектонічна зона, що зумовлює наявність значної кількості місць з підвищеною тріщинуватістю і небезпекою проникнення радону. Вчасне виявлення таких ділянок може зберегти не тільки здоров’я, але й життя людей.

 Проведений нами радіаційний контроль включав  виміри вмісту 222Rn в приґрунтовому повітрі м. Корця. Вимірювання проводилось в безвітряну погоду ─ 151 день на протязі року. Аналіз результатів вимірювань показав, що фонові концентрації радону в приґрунтовому повітрі центральної частини міста становив в середньому 58 Бк/м³. Оскільки еманація радону з грунту в межах тектонічно спокійної ділянки  центральної частини міста не перевищує 100 Бк/м³, то зроблено   висновок про безпеку проживання людей на цій території. Встановлено зону аномального вмісту радону в західній частині міста, що співпадає з дослідженнями Рівненського обласного лабораторного центру. Найбільший вміст радону (160 Бк/м³) зафіксовано  поблизу гранітних скель на березі річки Корчик. Середній вміст складає 117 Бк/м³, однак влітку  він  перевищує цей показник у 1,4 рази. Так як еманація радону з грунту перевищує 100 Бк/м³, то зроблено висновок про небезпеку знаходження людей в межах  цієї тектонічно активної ділянки. Високий рівень радону свідчить про можливість існування зон розломів, тобто екологічно небезпечних зон.

Швидкість надходження радону з ґрунтів в атмосферу схильна до сезонних коливань і знаходиться у вираженій залежності від метеорологічних умов. Зниження атмосферного тиску викликає збільшення вмісту радону в приґрунтовому повітрі; підвищення – зменшує цю концентрацію. Радіоміграція радону представляє прямопропорційну функцію температури. Чим вищою є температура довкілля, тим більша концентрація радону в повітрі, і навпаки. Концентрація радону в приґрунтовому повітрі підвищується  навесні та влітку. Середньодобове значення концентрації радону в приґрунтовому повітрі взимку в 1,5-2 рази нижче, ніж влітку.

 В Україні необхідне запровадження дієвої державної програми для проведення радонового картування усіх регіонів країни.



Допис у Facebook, група "Корецький ліцей" (2025 р.)

 Тепер у крамниці, дивлячись на склад продукту, не зрозумієш в якому ти відділі: продуктовому або побутової хімії (з мережі "Інтернет") *)).  Так, це реалії нашого життя. Але, впевнені: такі переможці  як Осіпчук Іван, учень 9 класу (вч. Коваль Світлана Адамівна), який посів ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, "хімічитимуть" лише на благо людства! З цією наукою, до речі, багато пов'язано, навіть кохання - це ХІМІЯ.

    Радіємо успіхам наших ліцеїстів! Браво наставниці!


Немає коментарів:

Дописати коментар